Krokwie dachowe Łódź


tartak łódzkie

Więźba dachowa to jeden z najważniejszych elementów domu. To właśnie ona w dużej mierze decyduje o jego bezpieczeństwie i wytrzymałości, na przykład w czasie ulewnego deszczu czy wichury, które coraz częściej nawiedzają terytorium naszego kraju. Dlatego też nasza firma z Pabianic zajmuje się dostarczaniem najwyższej jakości drewna – krokwi dachowych czy krawędziaków. Dostarczamy drewno mieszkańcom województwa łódzkiego, głównie Łodzi, Pabianic czy Konstantynowa Łódzkiego.

Drewno, które oferujemy przygotowywane jest zgodnie ze wszelkimi standardami, co jest gwarancją długoletniej wytrzymałości więźby dachowej. Do budowy dachów wykorzystuje się zazwyczaj drewno drzew iglastych. Należy pamiętać, że drewno takie powinno być odpowiednio przygotowane, czyli powinno przejść proces suszenia i impregnacji. Zgodnie z zaleceniami specjalistów w dziedzinie budownictwa drewno używane do budowy więźby dachowej powinno mieć maksymalnie 15% wilgotności.

W naszej ofercie znajdują się głównie drzewa iglaste – świerk, sosna i jodła, które są najczęściej wybieranymi gatunkami drewna używanymi do budowy więźby dachowej. Zamawiając krokwie w naszym tartaku, możecie mieć pewność, że otrzymacie materiał wysokiej jakości. Możliwe jest także zamówienie elementów o konkretnych przekrojach, czy nawet dociętych pod jakiś wymiar, co znacznie ułatwia pracę cieślom. Oczywiście do realizacji takiego zamówienia na krokwie czy krawędziaki niezbędny jest szczegółowy projekt, który będzie uwzględniał wszelkie detale w konstrukcji dachu.

Bardzo ważnym parametrem drewna konstrukcyjnego jest także jego wilgotność. Jest to szalenie istotne, ponieważ drewno wilgotne ulega wypaczeniom w trakcie schnięcia, co może naruszyć konstrukcję całego dachu! Ponadto, wysuszone drewno ma ponad 50% większą wytrzymałość od drewna wilgotnego. Z tego powodu warto zwracać szczególną uwagę na parametry kupowanego drewna. Gwarantujemy, że drewno sprzedawane przez firmę Wojtar spełnia wszelkie wymienione powyżej standardy! Zapraszamy do współpracy wszystkich z Łodzi i okolic, potrzebujących krokwi czy krawędziaków.


Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio