Impregnacje drewna Łódź


tartak łódzkie

Drewno budowlane to materiał, który powinien posiadać pewne ściśle określone parametry. Przede wszystkim drewno powinno być suche. Wilgotne drewno jest mniej wytrzymałe, a poza tym w czasie schnięcia odkształca się, co może doprowadzić do uszkodzeń. Równie istotne jest także odpowiednie zaimpregnowanie drewna. Oczywiste jest, że wykorzystując elementy drewniane do budowy więźby dachowej czy wykończenia domu, chcemy, aby zachowały one swój pierwotny stan jak najdłużej.

Właśnie dlatego warto jest kupować drewno, które poddane zostało impregnacji. Nasz tartak oferuje drewno impregnowane metodą zanurzeniową środkiem Kuprafung P., który znacznie zwiększa odporność drewna. Dzięki temu mieszkańcy Łodzi i okolic mogą u nas nabyć drewno po impregnacji, czyli zabezpieczone przed działaniem owadów czy grzybów oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych. Drewno to idealnie nadaje się do budowy więźby dachowej, podłóg, schodów czy innych elementów wykończenia domu.

Impregnacja jest bowiem gwarancją, że drewno zachowa swoje właściwości przez długi czas, dzięki czemu nie będzie potrzeby remontu czy wymiany drewnianych elementów. Jak zatem widać jest to bardzo korzystne pod względem ekonomicznym, ale także ekologicznym. Zaletą stosowanego impregnatu jest także brak szkodliwości dla ludzi, zaimpregnowane drewno nie wydziela żadnych substancji, które byłyby niekorzystne dla osób przebywających w domu, co jest szczególnie ważne dla alergików czy dzieci. Jeżeli więc szukacie wytrzymałego, zaimpregnowanego drewna najwyższej jakości, zapraszamy do naszego tartaku w Pabianicach!

Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio
tartak łódzkie tarcica łódzkie drewno budowlane łódzkie więźba dachowa łódzkie