Bale, deski, tarcica


tartak łódzkie

Firma Wojtar to czołowy na terenie Łodzi, Pabianic i okolic dostawca drewna konstrukcyjnego, opałowego czy trocin. Nasz tartak oferuje drewno najwyższej jakości. Wiemy jak ważne są standardy drewna stosowanego w budownictwie, dlatego staramy się, aby nasze produkty spełniały najbardziej surowe normy, takie jak na przykład odpowiednia wilgotność elementów konstrukcyjnych dachu. Główną część naszej oferty stanowi drewno drzew iglastych, przede wszystkim sosna, świerk oraz jodła.

Drewno z tych właśnie drzew uznawane jest za ekspertów w dziedzinie budownictwa za najlepszy materiał na więźbę dachową. Nasz tartak oferuje szeroki asortyment materiałów i usług. Sprzedajemy między innymi bale drewniane, które znakomicie nadają się na przykład do budowy domów z bali. Bale drewniane wykorzystywane do budowy domów to jeden z najstarszych i najchętniej wykorzystywanych w budownictwie naturalnych materiałów do budowy domów. Może być wykorzystywany zarówno do budowy domów, ale też obiektów usługowych, gastronomicznych czy nawet altan. Domy wykonane z bali drewnianych mają wiele zalet, przede wszystkim są one bardzo przyjazne właścicielom.

Drewno tworzy specjalny mikroklimat, ma zdolność pochłaniania bądź oddawania wilgoci, zależnie od warunków otoczenia. Dodatkowo drewno posiada bardzo dobry współczynnik izolacji termicznej, dzięki czemu w domu drewnianym latem jest przyjemnie chłodno a zimą ciepło. Nie można także zapominać o walorach estetycznych domów drewnianych – niektóre konstrukcje zapierają dech w piersiach! Zajmujemy się także sprzedażą innych drewnianych elementów, między innymi desek i tarcicy, które dostarczamy mieszkańcom Łodzi i okolic.

Oferujemy tarcicę obrzynaną, czyli taką, która obrobiona jest we wszystkich czterech płaszczyznach i krawędziach czoła, oraz nieobrzynaną, czyli taką, która obrobione ma tylko dwie płaszczyzny równoległe, natomiast krawędzie boczne pozostają bez obróbki. Tarcica, którą sprzedajemy to przede wszystkim bale nieobrzynane, deski i deski calowe. Zapraszamy wszystkich z Łodzi i okolic, którzy chcą nabyć znakomitej jakości drewno!


Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio